ההתחלה

4 רמות של נוכחות בחיים שלנו ואנו בוחרים בכל רגע האם לשבת במסלול ולהיות תוצאה, או לנוע ולהיות הסיבה:

רצון – החלק העמוק והרוחני ביותר. ההתחלה של הכל. הסופים אומרים שהאדם אינו הולך על רגליו אלא על רצונו. והיהודים אומרים אין דבר העומד בפני הרצון. כי הרצון הוא שמניע כל תהליך. כאשר נולד בנו הרצון, נולד הפוטנציאל – והוא גולם בתוכו כל מציאות שנצליח לרצות מספיק. הרצון מסוגל לגבור על כל דבר במציאות החומרית, אך יש לחזקו בהתמדה ולקבל כי לוקח לו זמן לתרגם עצמו לשלב הבא – המחשבה.

מחשבה – אחרי הרצון נולדה המחשבה. האדם ניחן ביכולת התרגום הזאת. הרצון מתחיל לגבש צורה גשמית יותר, משהו שאפשר לדמיין אותו, לשמוע אותו בלבנו, לראות אותו קורם עור וגידים. המחשבה היא כבר אנרגיה פעילה המשפיעה באופן ישיר על מציאות חיינו ואלה סביבנו. המחשבה היא אנרגיה שניתנת למדידה ולחוויה. היא גורמת לתגובות ביוכימיות בגוף שלנו ובסביבתנו הקרובה והרחוקה. המחשבה עודה מופשטת ואינה מוגבלת על ידי הזמן והמרחב. מחשבה בישראל תהדהד באוסטרליה בו ברגע וגם בארה"ב. מחשבה על אהבה תייצר תגובה חיובית בתוך הגוף שלנו וגם אצל האחר, וכך גם מחשבה של כעס או כאב. לאחר המחשבה נוצר הרגש אשר מביא עימו את האפשרות לברוא באמצעות הדיבור.

דיבור – בריאת המחשבה אל המציאות הנחווית מחוצה לנו. הדיבור מוסיף רגש למחשבה, עושה אותה ממשית ויש לו יכולת לברוא רגש בעצמנו ואצל סובבנו. הדיבור הוא ייחודי ורב עוצמה עבור בני האדם. בעוד שתקשורת קיימת עבור כל המינים, הדיבור הוא שונה בכך שיש לו אפשרות לברוא מציאות. אפשר לחוש זאת בכל רגע – כאשר אני אומר למישהו מיוחד שאני אוהב אותו, זה הופך באותו הרגע לממשי בצורה בלתי רגילה. עד כדי כך שזה משפט שהרבה אנשים מפחדים מאוד להגיד. או אם אני צריך להגיד למישהו שאני מצטער – אני יכול להיתקל בחומה פנימית, למרות שבליבי אני כבר מזמן בחרטה. הדיבור הופך את המחשבה לאמיתית ונחווית ברובד מוחשי הרבה יותר. המשעול האחרון לפני המעשה.

מעשה – הביטוי הגשמי ביותר של הרצון, כאן הוא בא לידי מימוש בחיינו. משפיע באופן ישיר על המציאות. המעשה הוא למעשה התוצאה הבלתי נמנעת של הרצון הראשוני, שעבר את התהליך השלם דרך המחשבה והדיבור. המעשה הוא התגלמות מושלמת של הרצון שלנו ובגלל מוחשיותו הוא משמש גם כנווט אשר מראה ומוכיח היכן נמצא הרצון האמיתי שלנו בכל רגע. תמיד תהיה התאמה בין הרצון הפנימי לבין המעשה. לא תמיד ההתאמה הזאת תהיה ברורה לנו… אך כאשר אני רוצה ליצור שינוי במציאות שלי, עלי תחילה להכיר במציאות הזאת. המעשים, במילים ובמחשבות שאני עוסק בהם יום-יום, והרצון שמוליד את כולם. הכל ניתן לשינוי, אך המודעות תחילה.

דרך טובה ליצור את המודעות הזאת ולהתחיל בשינוי היא דרך ההתבוננות והמדיטציה. ואין זמן טוב יותר להתחיל מאשר הרגע הזה. http://www.orhalev.com/lousyoga.htm

Comments
One Response to “ההתחלה”
  1. romanwhite68080 הגיב:

    I haven’t…but that might be a good idea. I go through “funks” where all my dreams are strange and eerie. Must be one of those weeks. Click http://tu2s.in/searchll100830

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: